Przychodnia Lekarska „Południe”

 • Title

  http://rez.przyjaznaprzychodnia.info/static/photo2/mini/1/290-8924894.jpg

  thumb
 • 2

  http://rez.przyjaznaprzychodnia.info/static/photo2/mini/1/682-7405906.jpg

  thumbInformacje o przychodni

 • Specjalizacja: alergolog, badania EKG, badania USG, dermatolog, diabetolog, ginekolog, lekarz rodzinny, logopeda, medycyna pracy, neurolog, okulista, pulmonolog, stomatolog
 • Opis Przychodni
  Przychodnia Południe udziela świadczenia zdrowotne w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Personel Przychodni Południe realizując swoją misję, zapewnia pacjentom profesjonalną, życzliwą opiekę medyczną w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, przestrzeganie praw pacjenta, zapewnienie poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego oraz rozwój działań z zakresu powszechnej profilaktyki i promocji zdrowia.

  Placówka udziela świadczenia w rodzaju podstawowej opieki zdrowotnej (13500 osób) stomatologii, leczenia specjalistycznego w poradni ginekologii i położnictwa, okulistyki, neurologii, dermatologii, laryngologii, pulmonologii, logopedii, cukrzycy, alergologii, medycyny pracy oraz promocji zdrowia. W placówce wykonywane są badania diagnostyczne z zakresu analiz lekarskich, ultrasonografii, elektrokardiografii i spirometrii.

  Przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Rejestracja do poradni odbywa się w Biurze Obsługi Pacjenta. Przychodnia Południe bierze aktywny udział w kreowaniu i budowaniu polityki zdrowotnej dla środowiska lokalnego, współpracując z samorządami terytorialnymi Miasta Częstochowy i Województwa Śląskiego. Placówka zbudowała innowacyjny system działalności placówki podstawowej opieki zdrowotnej (zadania Poradni Promocji Zdrowia) polegający na stworzeniu zintegrowanego systemu profilaktycznego, który umożliwia społeczności lokalnej dostęp do różnorodnych działań mających na celu zapobieganie chorobom i innym zaburzeniom oraz ich skutkom - m.in. udział w kampaniach edukacyjnych (www.lepiejzapobiegac.info) i licznych programach profilaktycznych.

  Przychodnia została wyróżniona w 2010 r. przez Częstochowski Oddział Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa w konkursie "AS Biznesu i Przedsiębiorczości", a dyrektor placówki otrzymał wyróżnienie w konkursie "Lider Roku w Ochronie Zdrowia 2010" w kategorii zdrowia publicznego. Lekarze i pielęgniarki corocznie są wyróżniani nagrodą Prezydenta Miasta Częstochowy im. dr Wł.Biegańskiego.


LokalizacjaFormularz kontaktowy