Dolnośląskie Centrum Laryngologii MEDICUS

 • Title

  http://rez.przyjaznaprzychodnia.info/static/photo2/mini/1/267-2961900.jpg

  thumb
 • Title

  http://rez.przyjaznaprzychodnia.info/static/photo2/mini/1/268-3072826.jpg

  thumbInformacje o przychodni

 • Telefon 71 323 63 00
 • Telefon kom. 71 353 00 30
 • Fax 71 323 63 10
 • WWW www.medicusdcl.pl
 • Specjalizacja: alergolog, anestezjolog, chirurg, foniatra, laryngolog, logopeda, pulmonolog
 • Opis Przychodni
  Dolnośląskie Centrum Laryngologii Medicus funkcjonuje od 2007 roku i jest jedyną na Dolnym Śląsku prywatną kliniką, w której w sposób kompleksowy prowadzone jest leczenie schorzeń w obrębie uszu, nosa, gardła i krtani.

  Centrum dysponuje dwiema nowocześnie wyposażonymi placówkami medycznymi, zlokalizowanymi we Wrocławiu. W ramach oferty laryngologicznej oferuje: szeroki wachlarz zabiegów operacyjnych, w szczególności: operacyjne leczenie chrapania i bezdechu sennego, chirurgię endoskopową nosa i zatok, mikrochirurgię ucha i krtani,konsultacje laryngologiczne, podczas których każdorazowo przeprowadzane jest badanie z użyciem endoskopu, badania diagnostyczne, które dotyczą: chrapania i bezdechów sennych, narządu równowagi, zawrotów głowy, szumów usznych, narządu słuchu.
  W celu zapewnienia pełnej kompleksowości leczenia Dolnośląskie Centrum Laryngologii Medicus zatrudnia również lekarzy ze specjalizacją w: alergologii, foniatrii, pulmonologii i logopedii. Do dyspozycji wysoce wykwalifikowanego zespołu lekarskiego oddany jest najwyższej klasy sprzęt medyczny, w tym unity laryngologiczne, mikroskopy operacyjne, koblator czy system nawigacji śródoperacyjnej. Lekarze placówki korzystają również z najnowocześniejszych metod diagnozowania i leczenia laryngologicznego - przykładem jest unikatowa operacyjna metoda koblacji, która zapewnia nie tylko lepszy przebieg samego zabiegu, ale także znaczne skrócenie czasu rekonwalescencji pacjenta (po operacji pacjenci przebywają w klimatyzowanych, nowocześnie urządzonych salach z łazienkami, wyposażonych w TV, system przywoławczy i stały monitoring zaangażowanego zespołu medycznego).

  Godziny otwarcia placówek Medicus: ul. Wyszyńskiego 110: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 20:00 oraz w soboty w godz. 8:00 - 14:00, ul. Legnicka 56: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 20:00.
  Rejestracja odbywa się telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie internetowej placówki.


LokalizacjaFormularz kontaktowy • Leczenie chrapania - koblacja
  • W wyniku zabiegu przepływ powietrza w gardle staje się bardziej swobodny, podniebienie unosi się i usztywnia, dzięki czemu pacjent lepiej oddycha i pozbywa się dolegliwości. Po zabiegu tego samego dnia można wrócić do domu i normalnie funkcjonować.
 • Operacja zatok FESS
  • Zabieg endoskopowy może zatrzymać proces przerostu błony śluzowej i w ten sposób chronić nas przed poważniejszymi powikłaniami. Zabieg operacyjny polega na poszerzeniu naturalnych połączeń zatok przynosowych z jamami nosa.