2021.02.08 - Korzyści i uproszczenia w VAT oraz ulgi podatkowe w branży medycznej”

Jak pokazują statystyki, polskie placówki medyczne coraz częściej wykorzystują innowacje i nowinki technologiczne. Dzięki temu nie tylko stają się coraz bardziej konkurencyjne na rynku międzynarodowym, ale także mogą obniżyć wysokość płaconego przez siebie podatku. W jaki sposób? Poprzez wykorzystanie udogodnień podatkowych takich jak grouping, Slim VAT, ulga na badania i rozwój czy ulga IP Box. Narzędzia te dają szansę między innymi na łatwiejsze fakturowanie, odliczenie kosztów kwalifikowanych oraz wspólne rozliczenie w ramach grupy podatkowej.

Ponieważ rok 2021 niesie ze sobą istotne zmiany podatkowe dla branży medycznej, warto na bieżąco śledzić nowe możliwości wsparcia swojego przedsiębiorstwa i być świadomym już istniejących udogodnień. O szansach na oszczędności podatkowe dla branży medycznej w 2021 roku będzie można dowiedzieć się od ekspertów podczas szkolenia online organizowanego przez Arena Advisory.

Doradcy podatkowi Arena Advisory – Przemysław Roszkowski oraz Bartosz Mroczkowski, zapraszają na merytoryczny webinar pod tytułem „Korzyści i uproszczenia w VAT oraz ulgi podatkowe w branży medycznej”, który odbędzie się 23 lutego 2021 o godzinie 11.
W ramach szkolenia online poruszone zostaną tematy istniejących i planowanych ulg podatkowych oraz najnowsze zmiany VAT dla branży medycznej. Rejestracja i udział w wydarzeniu są bezpłatne, a uczestnicy otrzymają potwierdzenie udziału w szkoleniu. Zapraszamy do rejestracji i zapoznania się z agendą webinaru poniżej.

 

AGENDA:

CZĘŚĆ I: Zmiany w VAT dla branży medycznej

1. Grupy VAT – zwiększenie efektywności rozliczeń w finansowych grupach kapitałowych z branży medycznej

2. Pakiet uproszczeń do ustawy o VAT Slim VAT:

  • Nowe zasady rozliczania faktur korygujących,
  • Reguły przeliczania kursów walutowych,
  • Zmiany dotyczące mechanizmu podzielonej płatności,
  • Opodatkowanie zaliczek w eksporcie towarów,
  • Zmiany dotyczące wiążących informacji stawkowych,
  • Dalsze planowane zmiany w VAT.

 

CZĘŚĆ II: Ulgi podatkowe dla podmiotów z branży medycznej

3. Ulga na działalność badawczo-rozwojową;

  • Podstawowe zasady działania;
  • Praktyczne przykłady wykorzystania w branży medycznej.

4. Ulga IP Box;

  • Podstawowe zasady działania;
  • Praktyczne przykłady wykorzystania w branży medycznej.

5. Ulga na prototyp i robotyzację – założenia nowych ulg podatkowych;

6. Pytania i odpowiedzi.

 

Rejestracja bezpośrednio na stronie organizatora: https://arenaadvisory.com/korzysci-i-uproszczenia-w-vat-oraz-ulgi-podatkowe-w-branzy-medycznej-zaproszenie-na-webinar/

 

Serdecznie zapraszamy!